Standby

Blogumu biraz yalnız bıraktım. Özellikle şu sıralar birşeye konsantre olmakta zorlanıyorum. Aklımda tek bir şey var, o da acilen sevdiğim işin eğitimini tamamlamak için uzaklara uçup gitmek. Geçen sene bunu başarmıştım, bu sene de başarmak için önümde küçük bir engel var. O engeli de artık son şansım olarak görüp ciddiye alıyorum. Konsolosluk işlerimi halletim sayılır, artık bir adım daha yakınım amacıma.

Son birkaç haftadır ne yaptığıma gelirsek.. Hmm. Düşünüyorum da kendimi geliştirmek adına pek birşey yapmadım. Gün sabahın köründe uyanıp, biraz daha uyuyayım diye geçiyor. Kalkıp kendime geldiğimde ancak kahvaltı yapıp, internette günün haberlerine göz atıyorum. Bu sırada müzik dinliyorum. Aslına bakarsanız bütün günüm teorik olarak müzik dinlemekle geçiyor sayılabilir. Belki uykumda da dinliyorumdur, ancak bir süredir gördüğüm rüyaları hatırlamadığımdan bunu ispatlayamıyorum kendime.

Yaptığım teknolojik yatırımlar neyse ki beni hayal kırıklığına uğratmıyor ve biraz kafamı dağıtmamı sağlıyor. Eskişehir'de yapacak fazla aktivite bulamıyorum ve bu yüzden genellikle evdeyim. Playstation 3 ve Apple TV imdadıma yetişiyor. Son olarak Ghostbusters oyunununa takmış durumdayım. Apple TV'deyse podcastleri takip edip, film kiralıyorum. Zaten buraya kadar saydığım aktiviteler tahmin edersiniz ki günün büyük bir kısmını çöpe atmamı sağlıyor.

Verandada kitap okumak California'dan geldiğim ilk zamanlar hoşuma gitse de, kuru Eskişehir sıcağının iyice boy göstermesiyle bu zevkimin köküne kibrit suyu döküldü. (Kibrit suyu terimini duyunca her seferinde midem bulanıyor ama yine de kullandım burada, neden bilmiyorum.)

Akşamsa ya dışarı çıkıyorum, ya da evde oturup Hulu başında geçiriyorum vaktimi. Emekli hayatım nasıl ama? Eminim çalışan pek çok insan benim yerimde olmak ister. Ben de onların yerinde olmak istiyorum ve yer değiştirmeye de varım.

Cumadan cumaya Alt Sokak olmasa şu an toprak altında yatıyor olurdum muhtemelen. Neyse, iyice saçmalamaya başladım gecenin bir yarısı. Burada kesiyorum. Umarım güzel haberlerle geri dönüyorum..

0 comments: