Turk Filmleri

Gecen gece yine Internet'te bos bos dolanirken Eksi Sozluk'e ugradim. Bir de baktim gece gece Golge Oyunu basligi altina iki giris yapilmis. Uzun zamandir tekrar izlemek istedigimi yazmistim buraya. Sozlukte baslik altina baktigimda ne goreyim, gecenin 2'sinde TV'de yayinlaniyormus meger.

Hemen asagi babamin yanina indim ve beraber izlemeye basladik. Yakin zamanda boyle keyif alip da izledigim Turk Filmleri sanirim Nuri Bilge Ceylan'in Uzak ve Uc Maymun'u. Daha saymak icin zorladim kendimi ama cidden aklima birsey gelmiyor. Raki masalarina artik konu olarak "Ne olacak bu Turk Filmlerinin hali?"ni almaya baslayabiliriz sanirim. Belki yonetmenler - Sinan Cetin ve Mustafa Altioklar'dan bahsetmiyorum, gerceklerinden bahsediyorum - coktan konusuyorlardir bile.

Sanirim boyle guzel filmlerin cekilmeme sebebini insanlarin beyaz perdede killi bir hiyarin aptal eglencelerini izlemeyi tercih etmesine bagliyorum. Yanlis mi dusunuyorum acaba?

4 comments:

12:44 PM vefizoo said...

Sinan Çetin bir reklamı en kısa ne kadar sürede çekebileceğini tartışıyor :) Ve o süre 45 dakikanın altında! Yeni kahramanım olur kendisi de :)))

12:47 PM Muzaffer said...

Reklam icine de kendisini sikistirmanin bir yontemini ariyordur heralde.

9:57 AM cenin said...

m. altıokların dün gece iki filmini izledim (turkiyedeki fikri hakları da bir ara tartışmalı): beyza'nın kadınları, banyo. Bir de kısmen kişisel bir anım var o şahısla ilgili. Türkiyedeki sanat eksikliğinden faydalanıp da bu kadar para kazanılır yani! Sanatçıyım ayağıyla ortalıkta dolaşan, nerede yaşadığını bile bilmeyen boş beleş bir adam.

8:05 AM Muzaffer said...

Golge Oyunu'nu birisi koymus YouTube'a!

http://www.youtube.com/watch?v=d7iBUCMMess