iTunes Store US Hesabı Açmak

iTunes Store Amerika'yı, Türkiye'de film kiralamak ve müzik dinlemek için kullanamıyoruz. Aynı şekilde haftanın ücretsiz müzik ve müzik videolarını da indiremiyoruz. Yanılmıyorsam iTunes Türkiye hesabıyla Albüm Kapakları'nı da çekme şansımız yok. Böyle olumsuz bir başlangıç paragrafıyla da umarım hala okumaya devam ediyorsunuz umarım.

Efendim, bir adet Amerikan hesabı almak için önce iTunes US hediye kartı alıp, daha sonra bu kartı kullanarak kredi kartımızı vermeyerek bir hesap açabiliyorduk. Şimdi buna pek gerek kalmadı.

Apple geçen gün "Kredi kartı kullanmadan nasıl iTunes hesabı açarım?" isimli makaleyi yayınladı. Yalnız burada Amerika dışı kullanıcıların dikkat etmesi gereken iki şey var:

1) iTunes'a Türkiye'den girdiğinizde otomatik olarak karşınıza iTunes Türkiye App Store çıkacaktır. Pencerenin en altındaki menüden United States'i seçmeyi unutmayın.

2) Adres kısmında gerçek bir zip code (posta kodu) ve eyalet ismi girmeniz gerekiyor. Bunun için aşağıdaki gibi internet sayfaları mevcut. Oradan bakıp aklınıza esen bir posta kodunu seçip rahatça girebilirsiniz.

http://www.50states.com/zipcodes/california.htm

Bunun dışında da pek bir yardıma ihtiyacınız olacağını zannetmiyorum. Aşağıdaki bağlantıda Apple'ın makalesi yeterince açık. Buradan ulaşabilirsiniz:

http://support.apple.com/kb/HT2534

Sorununuz olursa buradan yardımcı olabilirim. Yorum bırakmanız yeterli.

3 comments:

11:21 PM Mehmet said...

Adres kısmı dediğin yer tam olarak neresi açıkcası bulamadım. Bire şöle bir urum var. Ben iphone kullanıcısıyım ve apple store' dan facebook hesabı oluşturmak istedim telefonum için ama itunes hesabımın yanlış olduğunu söyledi. Bunun için hesap oluşturmaya çalıştım ancak beceremedim. Bana bu konuda yardımcı olabilecek misin. the itunes store is not supported in this country aldığım bu uyarı karşısında...

1:00 PM Muzaffer said...

Adres kısmı kayıt olma sayfasında yer alan adres kısmı. Amerikan mağazada yeni bir kullanıcı açmaya gittiğiniz zaman adresinizi verdiğiniz yerden bahsediyordum.

"iTunes Store is not supported..." uyarısını almanız Amerikan mağazasına giriş yapamadığınız anlamına geliyor. Facebook'la ilgili sorunuzu pek anlayamadım.