iSync

Gidiş tarihim yaklaşırken bazı küçük teknolojik aleti geride bırakmamın hazırlığını yapıyorum. Babama mesela burda kullandığım iPhone'umu bırakacağım. Orada kendime anlaşmalı yeni bir tane edineceğim tabii ki. Bu süre içinde Türkiye'de kullandığım hattımı bir telefonda kullanmam gerek diye düşünürken aklıma emektar Sony Ericsson T610'um geldi.

Elbette iPhone geldiğinden beri SIM'e kimseyi kaydetmedim, sürekli Address Book'taki iletişim bilgileri kayıtlı insanları iTunes aracılığıyla senkronize ettim. Bu da sorun yaratabilirdi, taa ki aklıma Bluetooth senkronizasyonu gelene kadar. Uzun bir zamandır bilgisayarımda 'Applications' klasoru icinde yer edinmiş, ancak bir süredir kullanmadığım sevgili program iSync.iMac'imin içinde varolan Bluetooth'u kullanarak, bilgisayarım ve telefonum arasındaki bağlantıyı kurdum ilk önce. iSync'e gidip 'Add Devices' deyip sonra 'Mobile Phone'u seçtim. Sorunsuz ve kolay bir işlem. Güvenlik için sadece telefonunuzda uzun sayılabilecek bir şifre girmeniz gerekiyor. Bundan sonra zaten iSync gerekeni yaptı. Bütün 'Address Book'taki iletişim bilgilerini ve 'iCal'deki takvimlerimi senkronize etti. Hem de Bluetooth'la kablosuz.

Bir süredir kullanmadığım bu özelliği kullanmak ve özelliğin çalışması beni gülümsetmeye yetti. Keyfime diyecek yok. Tabii bir süre iPhone arayüzünden uzak kalacağım düşüncesi içimi biraz burkuyor. Her defasında mutsuz olacak birşey buluyorum, evet.

Not: iSync üzerinde nedense telefonun simgesi kırmızı kaydedilmiş. Bu renk biraz kıro gözüküyor. Benimki gri metalik renkte, bunu belirtme ihtiyacı duydum. Kıro iSync.

4 comments:

7:11 AM skoer said...

lakin ben isync'in artık gündemi takip edebildiğine inanmıyorum. sony ericsson'un eski tüm modelleri ile çalışabiliyorken şimdi aynı şeyi yapamıyor. yeni bir çok model için ek yamalar kurmak gerekiyor.

insanın 'ahh nerede o eski isyncler' diyesi geliyor.

10:31 AM Muzaffer said...

evet, sonradan baktım ki web sayfalarına, arası pek iyi değilmiş yeni modellerle. Apple da suçludur ancak Sony'nin de Apple gibi garip politikaları var. Geçenlerde Sony Walkman'e şarkı yüklemeye kalktık Mac'de, yükleyemedik.

Bu yüzden de yeni telefonlarla Mac'in arası pek iyi olmayabilir.

11:02 AM skoer said...

belki de apple'cıları direkt iphone'cu yapmak için ufak da olsa bir caydırıcılıktır he ne dersin :)

11:50 AM Muzaffer said...

bu teori aklimdan gecti ancak yazmayayim demistim. oyle olmasi gercekten mumkun. :) neyseki t610 ile sorunsuz calisip hayatimi kurtardi. canim benim, kiro iSync'im.