Foxmarks

Aslında pek .Mac 'bookmark' senkronizasyonumu bırakmak istemiyorum ancak Firefox 3 dev adımlarla yaklaşıyor. Safari 4'ün geliştirici sürümünün de hantal olduğunu göz önüne alırsak, pek çok insanın (daha çok Mac kullanıcılarının) Firefox'a geçeceğinden adım gibi eminim.

Peki sistemin alt yapısında inşa edilmiş .Mac uyumluluğunu onca para verdikten sonra nasıl bırakacağız? Bilmiyorum. .Mac'e bir plug-in Panic Software'den gelmişti ve Transmit FTP programının 'bookmark'larını senkronize edebiliyorduk. Aynı senkronizasyonu neden Firefox 'bookmark'larıyla yapamıyoruz diye düşünürken "Google" diye bir arama motoru keşfettim.

Daha sonra Google'da bulduğum modası geçmiş Firefox plug-in'leri hakkındaki yazıları okurken Firefox'un kendi add-on sayfasında aramaya karar verdim. Sonuç: Foxmarks.

Ücretsiz, Firefox'la tam entegre çalışan bir 'bookmark' senkronizatörü (hoşuma gitti bu). :) Hatta öyle uyumlu ki RC3'te bile sorunsuz çalışıyor. İstenirse kendi dağıtıcınızın adresini girip senkronizasyon yaptığınız dosyaları kendi dağıtıcınızda bile tutabiliyorsunuz. Eğer 'bookmark' senkronizasyonu yüzünden Safari'yi bırakamayanlardansanız bir denemekte fayda var.

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/2410

0 comments: