Zi Punt

Zi Punt, Oğuz Kaplangı, Uğurcan Sezer ve Chi K. birlikteliğinden oluşan bir grup. Kendilerini elektro-funk veya elektro-rock olarak adlandırsalar da new wave, rave, endüstriyel ve pop arasında gidip geliyorlar. Grubun 26 Aralık 2007 tarihinde, If Performance Hall'da verdikleri konsere gittim. İyi ki de gitmişim, kendileri hakkında daha fazla bilgim oldu.

Karşımda şarkıları tam olarak oturmamış ve sahne tozu yutmamış bir grup duruyordu. Tam sizi yakalayacak melodileri dinlemeye başlamışken, alakasız bir biçimde gidişatı değişen şarkılara tanık oldum. Şablon şeklinde kullanılmış ritmler ve her kulağın aşina olduğu synth seslere hiç girmiyorum. Alkışlayabildiğim tek şarkıda vokalistin "Bu bizim pop'a en şakın şarkımız. Eğlenceli tabii." demesi son noktayı benim için koydu.

Keşke aynı plak şirketinden çıkan (Elec-Trip Records) Portecho gibi başarılı bir grup olabilseydi. Kalitesiyle tanıdığım bu plak şirketi, ne yazık ki daha hazır olmadığını düşündüğüm Zi Punt'un albümünü Ocak 2008 tarihiyle çıkarmayı planlıyor. Bu işte elbette Elec-Trip Records'un sahibi Oğuz Kaplangı'nın bir parmağı vardır.

Diyeceğim şu ki, belki albüm kayıtları daha farklıdır. Ancak benim duyduğum kadarıyla verdiğiniz paraya yazık olabilir. Fazla sert bir eleştri olduğunu düşünüp Zi Punt'un müziğini merak ettiyseniz MySpace sayfalarına uğrayabilirsiniz.

http://www.myspace.com/zipunt/

Not: Vokalistin t-shirt'ünde 'New Rave' yazıyordu. Eğer 'New Rave' böyle olacaksa kalsın, ben almayayım.

0 comments: