LeopardYaklaşık 17 senelik bir Apple kullanıcısı olarak, bu haftasonu benim için diğer kullanıcılar gibi heyecanlıydı. Mac OS X Leopard, yani ertelene ertelene suyu çıkmış işletim sistemi, bir tık ötedeydi. Heyecanla yükleyip yeni özelliklere kolayca adapte oldum. 4 gün oldu ve hayatımda büyük kolaylık yaratan yeni özelliklerden kopamayacağımı biliyorum.Küçük bug'lar dışında kedimi evcilleştirdim ve şu an çok mutluyuz kendisiyle. Aşağıda durduğu zaman 'Dock' derinlikli bir hal alıp sinirimi bozuyordu. Bende 'Dock' ekranın altında dururken, aşağıdaki terminal komutlarıyla 'Dock'un yanlarda durduğu zaman gözüktüğü gibi 2 boyutlu haline çevirdim.

% defaults write com.apple.dock no-glass -boolean YES
% killall Dock

Tabii bu komutlar için Ars Technica'ya bir teşekkürü borç biliyorum. Hatta Mac OS X Leopard hakkındaki incelemeye - yorumlarına dersem ayıp olur - biraz zaman ayırmak gerek kesinlikle. Makale için buraya tıklayabilirsiniz.

Mac OS X Leopard 10.5, tüm Mac kullanıcılarına tavsiye edeceğim büyük bir sistem güncellemesi. 2 günde, 2 milyon sattığından da ne kadar başarılı bir sürüm olduğu belli zannedersem..

Bu arada Apple'ın Mac OS X sayfalarına uğramayı ihmal etmeyin..

2 comments:

4:58 PM skoer said...

hayırlı olsun ve de darısı başımıza...

10:10 PM vefizoo said...

Sıkıcı Muzo