Muzaffer 22 Yaşındayken..

Geçen günlerde Ankara'daki ünlü bir mekanın işletmecisiyle Türkiye'deki organizatörlerden bahsederken, laf döndü dolaştı ve H2000 faciasına geldi. O sene kaymakamlıktan izin alınmadığı için jandarma bizi festival alanına sokmamıştı haklı olarak. Doğalgaz kazısının olduğu bir yerde çadırları açmak zorunda kalmıştık. Tam bir rezillikti.. Festival sınırlarına girdiğimizde hazırlıklar tamamlanamadığından müzik bile yoktu.

Müzik başladığında da alandaki faciayı görmemek için ayık dolaşmıyordum. Hatta bu yüzden çadırda sızıp Bülent Ortaçgil konserini kaçırmıştım. Ne aptallık. :) Yine de The Gathering ve Queen Adreena'yı izleme fırsatı bulmuştum. Festival hakkındaki görüşlerim kısaca Radikal'de yayımlanmıştı. O 'demeçleri' verirken "Bıktım!" dediğimi hatırlamıyorum, ama vermişsem de tam Muzaffer'lik bir bitiriş olmuş. 22 yaşındaki sinirli insanın haykırışı, aşağıdaki bağlantıda sayfanın en altında..

Festival Değil, Çin İşkencesi

1 comments:

3:54 PM vefizoo said...

Hahaha!

Bence en dramatik an, o 120 kişilik grubun Koç Üniversitesi'nin girişindeki çimlerden kovulması ve bu sırada istediği daha çok parayı alamayınca kaçan servislerden birinin içinde astımlı bir çocuğun ilaçlarının kalması daha sonra da o ilaçların bilmemne yolundaki bilmemne benzin istasyonundan getirtilmesiydi!

Yaşasındı festival treni... Ben eğlenmiştim ;)

Gamze üşümiyeyim diye uyurken kulağımı kapatmıştı eliyle :))))