Öldüm mü?

Araba. En büyük kolaylıklardan biri. İstediğiniz yere, yeter ki benzin olsun, sizi götürebilir. Tabii ki dikkatli kullanıp bir kazaya yol açmazsanız. Ehliyet alalı tam 6 ay oldu ve bunu farkeden sarhoş sürücülerden biri hemen gelip beni buldu. Halbuki o gece gerçekten güzel gidiyordu taa ki ara yoldan bu adam çıkana kadar.

Elbette bende içkiliydim ancak algılarım kesinlikle yerindeydi. Ben gayet dikkatli ve biraz hızlı giderken, ara yoldan çıkıp önüme direksiyonu kırdı. Sonuç:

Hasarlı bir araba. Ağrılı günler, az kesikli ve burkulmuş bir el, hafif baş ağrısı. Ayrıca 6 ay ehliyetime el konuldu. (Bu tıpkı radyolojide çalışan teknikerlerin zorunlu tatili gibi. Zaten tam 6 aydır kullanıyordum araba.) Herneyse. Sigorta masrafı işin içine alkol girdiği için ödemiyor. Zaten kazanın olduğu sabah yeni bir araba almaya karar vermiştik. Garip rastlantılardan biri de bu. Arabacık istenmediğini anlayıp intihar etti belki de. Hatta kaza sırasında iPod'da Belle and Sebastian - Get Me Away From Here I'm Dying çalıyordu.

Babam çok üzüldü. Sanırım benim üzüldüğüm tek şey bu oldu. Zaten annemin acısı daha yeni, bir de böyle bir şey üstüne gelince daha da durum kötü oldu. Kaza gecesi çok yardımcı oldu bana. Zaten arayacak başka kim var ki bu durumda. Eve döndüğümde uzun zamandır yapmadığım bir şeyin ihtiyacını duydum. O da babamın yanında uyumak.

Geç yattık ancak erken kalktık ki, kaza raporu vs. halledebilelim diye. Hepsini hallettik ve yine şans eseri öğleden sonra saat 2'de kalkan Katil Koç otobüsünü yakaladım. Bu otobüsün içinde Ankara'ya dönmekte olan Tuçe'de vardı. Beraber geldik ve şimdi ağrılar içinde bu yazıyı yazıyorum.

Ha, bu arada otobüste bir hınzırlık geldi aklıma. Hep bakarım ve sinir olurum bazı reklamlara. Bu cep telefonu olur, Game Boy reklamı olur, kredi kartı veya bir iPod reklamı olur. Mutlaka düzgün elli bir 'el mankeni' kullanırlar bu resimlerde. Ben de bu iPod reklamından yola çıkarak şöyle bir fotoğraf çektim.İlginç değil mi? Herneyse, hasta bir espiri anlayışı tabii. Ağrılar daha fazla artmadan bir ağrı kesici alsam ve elime pansuman yapsam iyi olacak... Hala yaşıyorum bu arada..

0 comments: