Rüya


Bu sabah çok mutluydum. Mutluluk saatimi tam olarak hatırlamıyorum ama gerçekten mutluydum. Uyuyordum çünkü. Her nedense şu an bulunduğum durumun tam tersi bir olay yaşanıyordu. Şaşkınlık içinde rüyayı görürken gülümsediğimi hatırlıyorum. Uzun süredir rüya da görmeyince güzel oluyor.

Tam olarak içeriğini anlatmak istemiyorum. Sevdiğim biri iyileşiyordu ve başka bir sevdiğim ile yine iyi anlaşıyorduk. Nasıl özet ama? Hiç bir şey anlaşılmadı değil mi? E, öyleyse niye yazıyorsun? Haklısınız, yazmamalıydım. Ancak cidden mutluydum. Uyanana kadar.

Hep böyle rüyalar gördüğümde evcil hayvanları düşünürüm. Acaba bir kedi rüyasında ne görüyor? Acaba bir köpek? O gün bilinçaltı ona ne oyunlar oynadı? Belki sahibinin attığı tenis topları uçuşuyor, belki de çok susamış su içiyor denize yumruk atarmış gibi ses çıkarıp. Belki bir çete kavgasında diğer köpeklerle. Bunları uzunca bir süre bizimle kalan Bal'ı düşünerek tahmin yürütüyorum. Sırt üstü uyumayı severdi. Uyurken gözlerine dikkat ederdim. Sürekli hareket halindeydi.

Yine herşeyden olduğu gibi Muzaffer rüyasından da etkilendi doğal olarak. Gün içinde yapması ve artık halletmek zorunda olan işlerini yaptı, ama bir türlü rüya kafasından çıkmadı. Rüyanın sonucunda yapabileceği ve uygulamaya koyabileceği eylemlerden vazgeçti ama. Böyle kafasını başka şeylerle meşgul edip engelledi kendini. Bir gün daha geçti böylece.

0 comments: